A woman reading recycling instructions on a green paper behind a blue, Brother toner cartridge box

Ako recyklovať kazety

Veľa ľudí prázdne atramentové alebo tonerové kazety jednoducho vyhodí bez toho, aby si uvedomili, že môžu byť zrecyklované.

Prečo sa atramentové kazety nesmú vyhadzovať?

Každý rok skončia milióny atramentových a tonerových kaziet v odpade namiesto recyklácie. Celosvetovo skončí na skládkach každoročne viac ako 350 miliónov kaziet, pričom každá obsahuje plasty, ktorých rozloženie trvá až 1000 rokov. Všetky tieto vyradené kazety prispievajú k zväčšovaniu skládok a vypúšťajú do životného prostredia znečisťujúce látky a toxíny.

Ako zlikvidovať kazety

Výrobcovia tlačiarní dnes už umožňujú odoslanie prázdnych atramentových a tonerových kaziet na recykláciu. Takže namiesto ich vyhodenia a zhoršenia situácie so skládkami, ich môžete zabaliť a poslať výrobcovi, ktorý ich následne zrecykluje.

Zrecyklovaných môže byť až 97 % originálnych atramentových a tonerových kaziet, nie je teda dôvod tak nerobiť. Nielenže sa tým výrazne obmedzí odpad, ale aj finančné náklady a environmentálna záťaž na výrobu nových kaziet. V konečnom dôsledku môžu byť vaše náklady na atramentové a tonerové kazety do budúcna prijateľné.

Čo sa deje s atramentovými kazetami počas recyklácie?

Pokiaľ ide o obmedzenie vplyvu na životné prostredie prostredníctvom recyklácie, ako spoločnosť Brother „Sme tu pre vás“. Náš záväzok voči životnému prostrediu berieme vážne, preto chceme recykláciu vašich atramentových a tonerových kaziet uľahčiť.

Po vrátení použitých kaziet zabezpečíme, že sa z nich nič nedostane na skládku a že repasovanie a recyklácia prebehnú s čo najmenším dopadom na planétu.

Viac o našom špičkovom procese sa dozviete tu.

Ako poslať naspäť prázdne atramentové a tonerové kazety Brother

Keď sa rozhodneterecyklovať vaše použité originálne atramentové a tonerové kazety Brother, stačí postupovať podľa štyroch jednoduchých krokov.

  1. Prejdite na našu webovú stránku, kde nájdete formulár na recykláciu atramentových alebo tonerových kaziet. Vyplňte údaje o vašej domácnosti alebo kancelárii a uveďte, koľko kaziet chcete vrátiť.
  2. Spoločnosť Brother vám pošle vopred označené obálky alebo krabice podľa počtu použitých atramentových alebo tonerových kaziet na odoslanie. Ak chcete vrátiť len zopár tonerových kaziet, jednoducho si na našej webovej stránke bezplatne vytlačte poštový štítok a spolu s ním ich odošlite v krabici, v ktorej ste ich obdržali.
  3. Vložte do obálky alebo krabice použité originálne atramentové alebo tonerové kazety Brother a dôkladne ju zalepte.
  4. Na najbližšej pobočke pošty nám ich bezplatne odošlite. Ak posielate naraz viac ako 12 tonerových kaziet, informujte nás o naplnení recyklačnej krabice a my ju prídeme vyzdvihnúť.

Recyklovať originálne atramentové a tonerové kazety Brother je jednoduché. Ak chcete pomôcť životnému prostrediu, informujte nás o vašich použitých atramentových a tonerových kazetách, a my vám pošleme všetko, čo potrebujete na ich recykláciu.

Viac o Príručky postupov - všeobecný

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Späť na začiatok