Ruka vkladajúca purpurovú atramentovú kazetu do tlačiarne Brother vedľa azúrovej, žltej a čiernej.

Ako vymeniť atrament v tlačiarni

Keď sa vo vašej tlačiarni minie atrament alebo toner, je potrebné vymeniť kazetu. Tu zistíte ako!

Každá tlačiareň potrebuje atrament. Atrament potrebný na tlač, sa do tlačiarne vkladá v kazetách. Atramentové tlačiarne vstrekujú na papier atrament z kazety v mikroskopických kvapôčkach. Pri každej tlači sa z kazety minie viac atramentu. V závislosti od objemu a typu tlače, bude nakoniec potrebné vymeniť vaše atramentové kazety. Vo vyťaženej kancelárii alebo malých podnikoch pomerne pravidelne, v domácnosti občas.  

Ako vymeniť atrament v tlačiarni Brother?

Ak ste kazetu v domácej alebo kancelárskej tlačiarni ešte nikdy nevymieňali, netreba sa obávať. Je to úplne jednoduché, stačí postupovať podľa týchto jednoduchých krokov. Táto príručka popisuje výmenu atramentovej kazety na jednej z ocenených tlačiarní Brother, avšak rovnaký postup platí vo všeobecnosti u všetkých výrobcov.

  1. Skontrolujte, či je tlačiareň zapnutá. Ak sa na displeji tlačiarne zobrazí nápis „Žiaden atrament, vložte kazetu“, je čas vymeniť atramentovú kazetu.
  2. Atramentové kazety sú zvyčajne umiestnené na pravej strane tlačiarne. Otvorte predný kryt tlačiarne, aby ste videli, kde sa kazety nachádzajú. Mali by byť štyri - azúrová, purpurová, žltá a čierna. Tlačiareň vám na displeji oznámi, ktorá farba sa minula. Každá kazeta má v hornej časti malú páčku.
  3. Stlačte ju, aby ste mohli vybrať starú kazetu.
  4. Ak vkladáte kazety po prvýkrát, môžete si v niektorých tlačiarňach všimnúť zelenú alebo oranžovú ochrannú časť v otvore na kazety, ktorú je potrebné odstrániť ale nie znehodnotiť.
  5. Niektoré nové kazety majú plastový ciferník, ktorým je potrebné točiť kým neklikne a ochranný obal, ktorý je nutné odstrániť. To docielite kývaním páčky a jemným vytiahnutím.
  6. Následne vložte novú atramentovú kazetu do farebne označeného príslušného otvoru v smere šípky na štítku.
  7. Opatrne vložte kazetu, až kým nezapadne na miesto. Postup zopakujte pri všetkých kazetách, ktoré je potrebné vymeniť.
  8. Zatvorte predný kryt.
  9. Potrvá niekoľko minút, kým tlačiareň pripraví systém na tlač. Nechajte počas toho tlačiareň zapnutú.

Ako vymeniť toner v tlačiarni Brother?

Tonerové kazety sú dodávané v uzavretom obale, ktorý je určený na ich ochranu. Toner by sa v domácnosti alebo kancelárii mal skladovať vo svojom originálnom balení, kým ho nie je potrebné vložiť do tlačiarne. Ak sa toner ponechá mimo obalu bez použitia dlhšiu dobu, môže sa vysušiť. Kazety je potrebné skladovať vo vodorovnej polohe a nesmú byť vystavené extrémnym teplotám. V prípade, že je tonerová kazeta uložená inak, môže sa toner v rámci kazety presypať, čo môže viesť k problémom s tlačou.

Keď budete chcieť vložiť kazetu s tonerom do tlačiarne, vyberte ju opatrne z obalu a v celku vytiahnite plastový pásik, umiestnený na konci kazety. Potom opatrne pokývte kazetou zo strany na stranu, aby sa v nej toner rovnomerne rozložil. Odporúčame to spraviť nad nádobkou, pre prípad, že by sa pritom toner vysypal.

Otvorte predný kryt tlačiarne.

Teraz môžete vložiť kazetu do jednotky valca. Zatiaľ čo v niektorých laserových tlačiarňach sú valce súčasťou tonerovej kazety, laserové tlačiarne Brother majú jednotky valca vymeniteľné. Vložte kazetu s tonerom do jednotky valca. Mala by zapadnúť na svoje miesto s kliknutím. Koronový drôt vo valci môžete vyčistiť niekoľkonásobným posunutím malej zelenej zarážky na jednotke sprava doľava. Teraz vložte jednotku valca s kazetou naspäť do tlačiarne.

Zatvorte predný kryt tlačiarne.

Čo treba spraviť, ak vám na rukách zostal atrament alebo toner?

Ak z kazety uniká atrament alebo toner a dostane sa vám na ruky, okamžite ich umyte a zabráňte kontaktu s očami. Je dôležité vyhnúť sa nesprávnej manipulácii s atramentovými kazetami, aby sa zabránilo úniku atramentu. Rozliatie atramentu je viac pravdepodobné pri kazetách s nižšou kvalitou, aj preto vždy odporúčame nakupovať originálny spotrebný materiál Brother, ktorý je zárukou najvyššej kvality a najlepšieho výkonu.

Ako zistiť, či ide o falšovanú kazetu

Nezávislé spotrebiteľské testy preukázali, že nakupovanie alternatív s nižšou kvalitou je zlou ekonomikou. Alternatívne kazety prezentované ako veľké značky sú tiež nezákonné a nebezpečné, postrádajú kvalitu a prinášajú riziko trvalého poškodenia vašej tlačiarne. Vedúce spoločnosti v oblasti priemyslu, akou je Brother, spolupracujú na zakročení proti falzifikátom, a teda na ochrane spotrebiteľov. Falzifikáty odhalíte väčšinou ľahko, a to kvôli ich zlej kvalite, neoficiálnemu obalu, krátkej životnosti, nízkej cene a pochybným predajným miestam. Niektoré sú však veľmi vierohodné, preto stojí za to, overiť si či ide o falzifikát, ak máte akékoľvek pochybnosti.

Ak ste investovali do jednej z ocenených laserových tlačiarní Brother, určite chcete zabezpečiť jej plnohodnotnú funkčnosť kúpou originálneho spotrebného materiálu Brother. Naše tonerové kazety sú preukázateľne kvalitnejšie, trvácnejšie a bezpečnejšie ako neoriginálne alternatívy. A vďaka nášmu systému recyklácie môžete tiež znížiť vašu uhlíkovú stopu a vplyv na životné prostredie. Vhodnou starostlivosťou o náš originálny spotrebný materiál dosiahnete vysokú kvalitu a rýchlu a nákladovo efektívnu tlač.

Čo urobiť s prázdnymi kazetami?

Myslite na to, že staré kazety by sa nikdy nemali vyhadzovať, pričom môžu byť zrecyklované, aby sa minimalizoval vplyv na životné prostredie. Spoločnosť Brother prevádzkuje rýchly, jednoduchý a bezplatný program vrátenia a repasovania našich originálnych atramentových a tonerových kaziet. Každú časť vašej použitej atramentovej kazety zrepasujeme v našom špecializovanom zariadení. Vrátením použitých kaziet chránite životné prostredie a prispievate k trvalo udržateľnému obehovému hospodárstvu.

 

Viac o Príručky postupov

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Späť na začiatok