1. Domov Brother
  2. Firemné Riešenia
  3. Riešenia na mieru
  4. Barcode skenovanie
Barcode-utility-scanning-document

Výhody používania čiarových kódov pri skenovaní

Skenovanie mnohých dokumentov naraz, ich triedenie, správne pomenovanie a ukladanie na správne miesto môže byť veľmi prácne a časovo náročné.


Softvér Brother Barcode Utility umožňuje skenovať a následne spracovať dokumenty s čiarovým kódom, oveľa rýchlejšie a bez vzniku chýb.

Barcode Utility dokáže rozpoznať čiarový kód, na základe ktorého automaticky spracováva dokument na serveri. Pomocou pokročilej technológie smerovania dokumentov sú súbory ukladané na požadované miesto. Jednotlivé dokumenty z každej dávky sú identifikované, a na základe čiarového kódu pod správnym názvom uložené do správneho adresára v sieti. Tento proces je možné spustiť priamo zo skenera, bez nutnosti používania počítača.

Zlepšite zdieľanie a archiváciu dokumentov

Barcode-utility-save-time

Úspora času

Zjednodušte si pracovný postup pomocou skenovania dokumentov s čiarovým kódom.
Aplikácia Barcode Utility zoskupuje jednotlivé strany do dokumentov a premenuje dokumenty na základe informácií obsiahnutých v čiarovom kóde. Dokumenty sa následne automaticky uložia ako nové súbory do požadovaného adresára.

Barcode-utility-secure

Väčšia bezpečnosť

Skenovanie dokumentov v zdieľanom prostredí a ručné presúvanie súborov môže často viesť k strate alebo zneužitiu súborov. Aplikácia Brother Barcode Utility poskytuje jasný štrukturovaný pracovný postup, pri ktorom sa informácie z čiarového kódu uložia na presné miesto.

Barcode-reduce-error

Menšie množstvo chýb

Automatizáciou procesu s použitím údajov čiarového kódu v dokumentoch, je možné digitálne kópie ukladať konzistentne so správnym pomenovaním a vždy na správne miesto, čo umožňuje ľahké vyhľadávanie dokumentov.

Často kladené otázky


Po nakonfigurovaní pracuje Barcode Utility ako služba bežiaca na pozadí, ktorá umožňuje zefektívniť pracovný postup skenovania dokumentov obsahujúcich čiarový kód. Umožňuje automaticky:

1. zoskupovať jednotlivé strany do dokumentov na základe čiarového kódy alebo počtu strán

2. rozdeliť a pomenovať jednotlivé súbory na základe čiarového kódu

3. presmerovať jednotlivé súbory do požadovaných destinácií na základe čiarového kódu
Barcode Utility dokáže rozpoznať až 13 bežných typov 1D a 2D čiarových kódov (CODE 39, ITF, CODABAR, CODE 93, CODE 128, UPC-A, UPC-E, EAN-8, EAN-13, GS1 DATABAR, QR CODE, DATAMATRIX, PDF417)
Dokumenty môžu byť skenované do PDF a uložené do PDF, PDF/A-1b, alebo TIFF formátu súboru.

Barcode Utility vyžaduje špeciálnu verziu firmvéru zariadení a je použiteľný s týmito skenermi: ADS-2400N, ADS-2800W, ADS-3000N a ADS-3600W a multifunkčnými tlačiarňami DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW, MFC-L9570CDW, MFC-L6800DW, DCP-L5500DN, DCP-L6600DW, MFC-L5700DN a MFC-L5750DW.

Štandardné verzie firmvéru týchto zariadení nepodporujú Barcode Utility.


Pracovný priečinok (Hot folder) je adresár, do ktorého sú ukladané skenované dokumenty - súbory, ešte pred finálnym spracovaním. Pri založení priečinku je potrebné nastaviť režim spracovania súborov (možnosť výberu z troch rôznych režimov) a profily skenovania, ktoré určujú vlastnosti a cieľové umiestnenie jednotlivých súborov . Hot folders sú monitorované priečinky, preto po prijatí súborov (skenov) prebehne ich spracovanie, podľa vybraného režimu a nastavených profilov. Vo výsledku sú naskenované dokumenty správne pomenované a roztriedené do požadovaných cieľových destinácií.

Existujú tri režimy spracovania súborov. Pri konfigurácii priečinka Hot folder je potrebné vybrať jeden z nich.
1.režim - Use all enabled job profiles - spracovanie všetkých súborov nachádzajúcich sa v priečinku Hot folder
2. režim - Use enabled job profiles that filter by filename - spracovanie len tých súborov z priečinka Hot folder, ktoré vyhovujú filtru - filtrácia podľa názvu súboru
3. režim - Use enabled job profiles that filter by metadata - spracovanie len tých súborov z priečinka Hot folder, ktoré vyhovujú filtru - filtrácia podľa metadát z XML súboru

 

Spracovanie súborov v každom režime prebieha podľa nastavení v profiloch pripojených k danému priečinku Hot folder.

 


Profil určuje spôsob spracovania súborov nachádzajúcich sa v priečinku Hot folder. V profile je možné nastaviť typ čiarového kódu, podľa ktorého sa skenované dokumenty roztriedia, typ a názov súboru do ktorého sa skenovaný dokument uloží a jeho cieľové umiestnenie.
Finálny súbor je možné pomenovať pomocou určitých pravidiel. Názov súboru môže byť zložený zo statických častí, ktoré sa nemenia, a z dynamických častí, ktoré sú generované makrom podľa určitých pravidiel. Názov preto môže obsahovať dátum, čas, údaje z čiarového kódu, alebo poradové číslo.
Client OS - Windows 7®, Windows 8.1®, Windows® 10
Server OS - Windows Server® 2008 R2, Windows Server® 2012, Windows Server® 2012 R2, Windows Server® 2016
Voľne dostupný nástroj Brother Software License Management Tool je ideálnay na aktiváciu zakúpených riešení Brother. Bližšie informácií nájdete tu
Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa softvéru Barcode Utility vyplňte formulár a jeden z našich odborníkov Vás bude kontaktovať.
 Pozrite naše Pravidlá a podmienky. Vaše informácie budú spracované v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.