1. Domov Brother
  2. Spotrebný materiál a príslušenstvo
  3. Falšovanie spotrebného materiálu Brother
Tonerová kazeta Brother na výrobnej linke s pracovníkom v pozadí

Čo sú falšované kazety?

Falšované kazety sú kópiou alebo imitáciou atramentových a tonerových kaziet, ktoré sú nezákonne vyrábané a predávané s ochrannou známkou Brother. Nielenže porušujú ochrannú známku a práva duševného vlastníctva spoločnosti Brother, ale nedodržiavajú ani prísne kontroly bezpečnosti a ochrany zdravia, kvality a životného prostredia, ktoré máme zavedené v spoločnosti Brother.

Kde sa predávajú falšované kazety?

Falzifikáty sa najčastejšie predávajú online. Stránky, ktoré ich uvádzajú sa často objavia pri vyhľadávaní atramentu a tonera na internete, pri reklame lacných alebo zľavnených produktov Brother a dokonca na nich môže byť použitý názov značky Brother.

Falšované kazety sa môžu objaviť aj na populárnych aukčných či inzertných stránkach.

Kúpiť originálne kazety Brother

Podľa odhadov spoločnosti Imaging Supplies Coalition (ISC) stoja falšované produkty tento priemysel ročne viac ako 3 miliardy dolárov.

Zdroj: isc-inc.org 

Riziká vznikajúce používaním falšovaných atramentových a tonerových kaziet

  • Nespoľahlivosť - nemusia dodržiavať rovnako vysoké štandardy alebo prechádzať rovnako dôkladným testovaním ako originálne kazety Brother.
  • Ohrozenie - falzifikáty majú väčší potenciál zlomiť sa a vytekať, poškodiť tlačiareň a uvoľniť škodlivé častice do atmosféry.
  • Nízka kvalita - horší tlačový výstup z kaziet, ktoré neboli odborne navrhnuté a testované spoločnosťou Brother.
  • Ilegalita - nákupom falzifikátov podporujete nezákonne organizovanú trestnú činnosť.
  • Podpora skládok - vo všeobecnosti majú falzifikáty nižšiu výťažnosť a nie sú tak odolné, čo znamená, že môžu predčasne skončiť na skládkach.

Na kvalite a spoľahlivosti záleží

Ako spoločnosť Brother chráni svojich zákazníkov pred falšovanými kazetami?

V spoločnosti Brother berieme falšovanie veľmi vážne. Na ochranu našej značky a našich zákazníkov úzko spolupracujeme s našimi partnermi vrátane spoločnosti Amazon a sme odhodlaní lokalizovať falzifikáty ako online tak aj offline. Nižšie uvádzame kroky, ktoré sme podnikli proti dodávateľom falzifikátov na ochranu našich zákazníkov.

Zdroj: Správa o ochrane značky Corsearch pre Európu, september 2018 - júl 2023.

Zelená ikonka nákupného košíka

Nahlásené záznamy

Nahlásili sme 296 135 online zaznamenaných produktov u 8621 predajcov, na 38 trhoch a v 23 teritóriách za porušenie ochranných známok/autorských práv alebo zavádzajúce informácie, ako napríklad neuvedenie kompatibility.

Zelená ikonka webstránky

Odstránené alebo opravené záznamy

Vyriešili sme 223 639 uvádzaných produktov tým, že sme ich stiahli z internetu alebo opravili zavádzajúce informácie.

Zelená ikonka zemegule so šípkou ukazujúcou na ňu

Nahlásené webové stránky

Nahlásili sme 375 webových stránok za klamstvo, podvod, phishing alebo neoprávnený obsah. Zo 117 webových stránok boli niektoré zrušené alebo odstránili neoprávený obsah. 

Ako si overiť originalitu vašich kaziet

Kontrola originality vašich kaziet je naozaj jednoduchá.

Stačí sa pozrieť na hologram Brother uvedený na každej originálnej kazete Brother, a uistiť sa, že pri jeho otáčaní zo strany na stranu a nahor a nadol zobrazuje rôzne čísla.

Ak máte akékoľvek pochybnosti o originalite vášho produktu, jeho pravosť môžete skontrolovať na našej webovej stránke zadaním jedinečného identifikačného čísla, uvedeného na kazete, ktoré sa nachádza nad hologramom.

 

Overiť si originalitu kaziet

Tri čierno-oranžové tonerové kazety Brother zoradené za sebou


Viac spôsobov, ako odhaliť falzifikáty

Falšované kazety často vyzerajú ako originálne produkty Brother vďaka podrobnej replikácii obalu. Existujú však spôsoby, ako zistiť, že ide o falzifikát. 

Okrem kontroly hologramu sa uistite, či má obal bezpečnostný štítok a že s ním nebolo manipulované. Všímajte si pravopisné chyby alebo nekvalitný materiál balenia, ktoré nezodpovedajú logu ani farbám spoločnosti Brother a buďte obozretní ak sú uvádzané veľké zľavy a cenový rozdiel je až príliš vysoký. Ak je cena príliš dobrá na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je. 

Vždy kupujte originály - ten najlepší spôsob, ako sa uistiť, že kúpite skutočne produkty Brother, je nákup u jedného z našich autorizovaných predajcov Brother.

Kúpiť originál

Recyklácia so spoločnosťou Brother

Pre každú originálnu kazetu Brother, ktorú si kúpite, ponúkame bezplatný spôsob jej navrátenia na recykláciu.

Jednoducho nám bezplatne zašlite vaše použité kazety a my ich zrecyklujeme alebo zrepasujeme, čím zabezpečíme, že z nich nič neskončí na skládke.

Tomuto sa zaväzuje spoločnosť Brother, prístup, ktorý nemáte zaručený pri kúpe falšovaných kaziet.

Recyklujte zadarmo

 

Jednoduché spôsoby správy atramentu a tonera Brother

Balenie atramentovej kazety a tonerovej kazety Brother položené na stole

Spotrebný materiál Brother

Vyhľadajte si všetok spotrebný materiál pre vaše Brother zariadenia. Od originálnych atramentov a tonerov až po pásky a štítky pre vaše označovacie zariadenia Brother.

Vyhľadať spotrebný materiál

Osoba držiaca v ruke mobilný telefón s ikonami na obrazovke, v pozadí tlačiareň a notebook položené na stole

Brother Mobile Connect

Tlačte odkiaľkoľvek, spravujte váš spotrebný materiál a plne ovládajte vašu tlačiareň pomocou aplikácie Mobile Connect. Zapnite si oznámenia na prijímanie informácií o akciách.

Brother Mobile Connect