1. Domov Brother
  2. Tlačiarne

Vyberte si z našej ponuky tlačiareň vhodnú pre vás

Muž v kuchyni s tlačiarňou Brother v pozadí

Na čo treba myslieť pri výbere tlačiarne?

Ako prvé je potrebné určiť, na aké účely bude tlačiareň používaná. V závislosti od toho si treba prejsť niekoľko vlastností, aby ste si vybrali vhodné zariadenie.

Dôležité vlastnosti, ktoré treba zvážiť pri kúpe tlačiarne:

  • Technológia tlače – potrebujete laserovú alebo atramentovú tlačiareň?
  • Rozlíšenie tlače – potrebujete vysokokvalitné výtlačky?
  • Rýchlosť tlače – ako rýchlo potrebujete tlačiť?
  • Možnosti siete a pripojenia – potrebujete pevné alebo bezdrôtové pripojenie?
  • Počet zásobníkov papiera – potrebujete tlačiť vo väčších objemoch?
  • Ďalšie funkcie tlačiarne – potrebujete kopírovať alebo skenovať dokumenty? 

Tri osoby sediace v kancelárii s tlačiarňou Brother v pozadí

Ktorá tlačiareň je pre vás vhodná?

Plánujete si kúpiť tlačiareň, ale nie ste si istí, či potrebujete laserovú alebo atramentovú technológiu? Vysvetlíme vám ich zásadné rozdiely:

Laserové tlačiarne sú navrhnuté tak, aby vytvárali vysokokvalitnú tlač pre textové dokumenty. Laserová technológia poskytuje vysokú rýchlosť tlače a pojme veľké objemy dokumentov. Je preto ideálnym zariadením, ak plánujete veľkoobjemovú tlač.

Laserové tlačiarne pracujú s tonerovými kazetami, ktoré majú vyššiu výťažnosť ako atramentové kazety. Sú obľúbené pre nízke náklady na tlač na jednu stranu a vysokú kapacitu tlače.

Atramentové tlačiarne sú vhodnejšie na tlač vysokokvalitných farebných obrázkov. Tieto zariadenia produkujú vynikajúcu kvalitu tlače fotografií a umožňujú aj bezokrajovú tlač, vďaka čomu sú ideálne na tlač veľkých grafík. Atramentové tlačiarne majú nižšiu spotrebu energie a sú tiež obľúbené ako lacnejšia alternatíva k laserovým zariadeniam.

Všetky tlačiarne v skratke

Žena stojaca pri multifunkčnej tlačiarni Brother držiac v ruke vytlačený dokument

Tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie?

Ponúkame vám samostatné ale aj multifunkčné tlačiarne, ktoré disponujú dodatočnými funkciami.

Samostatné tlačiarne sú rozmerovo menšie, takže vám nezaberú veľa miesta a sú ideálnym riešením, ak vyžadujete iba tlač dokumentov.

Na rozdiel od nich, multifunkčné tlačiarne poskytujú kombináciu niekoľkých funkcií. Tlačiareň typu 3 v 1 umožňuje tlačiť, kopírovať a skenovať z jedného zariadenia, tlačiareň typu 4 v 1 ponúka aj funkciu faxovania.

Kombinácia viacerých funkcií v jednom zariadení nie je výhodná len čo sa týka samotného používania, ale ušetrí vám aj cenný priestor vo vašej kancelárii alebo domácnosti.

Spoločnosť Brother ponúka tlačiarne a multifunkčné zariadenia s laserovou aj atramentovou technológiou a širokou škálou možností pripojenia. Vďaka tomu môžete tlačiť z pevne daného miesta alebo bezdrôtovo odkiaľkoľvek.

Päť tlačiarní Brother zoradených vedľa seba na fialovom pozadí

Potrebujete pomoc pri výbere vhodnej tlačiarne?

Zvoľte si ideálne zariadenie pre vašu domácnosť alebo malú kanceláriu z radu atramentových a laserových stolných tlačiarní Brother. Náš leták vám pomôže nájsť tie najvhodnejšie tlačiarne podľa vašich kritérií.

Stiahnuť leták

Pozrite si sortiment tlačiarní Brother

Často kladené otázky o tlačiarňach

Záleží od toho, na čo ju chcete používať. Ak ide o jednoduché úkony ako je tlač domácich úloh pre vaše deti alebo palubného lístka, ideálnym riešením je atramentové zariadenie. Atramentovú technológiu odporúčame tiež na tlač obrázkov alebo fotografií vo vysokej kvalite.

Na skenovanie alebo kopírovanie dokumentov by ste mali zvážiť atramentovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá týmito funkciami disponuje.

Na tlač väčšieho množstva dokumentov alebo tlač s vyššou rýchlosťou je vhodnejší laserový model.

Spoločnosť Brother vám ponúka širokú škálu zariadení pre použitie v domácnosti.

Zariadenia pre domácnosti

V kancelárii sa tlačové objemy môžu značne líšiť, nakoľko má zariadenie viacerých používateľov. Laserové multifunkčné zariadenia s funkciou skenovania, kopírovania a duplexu sú vhodným zariadením na pracoviská s vyšším objemom tlače a potrebou dodatočných funkcií.

Pre menšie kancelárie a kancelárie s nižším objemom tlače sú ideálnou voľbou atramentové zariadenia.

Spoločnosť Brother vám ponúka širokú škálu zariadení pre použitie v kancelárii.

Zariadenia pre podnikanie

Môže sa stať, že budete potrebovať vytlačiť len zopár strán. Pre takéto prípady odporúčame atramentovú tlačiareň, ktorá je ideálna na čiernobielu tlač s nízkym objemom.

Prezrite si našu ponuku atramentových tlačiarní

V rámci kancelárie alebo aj domácnosti môžete tlačiť aj vo veľkom objeme.

Pre takéto situácie odporúčame laserovú tlačiareň. Spoločnosť Brother vám ponúka zariadenia pre akýkoľvek rozpočet. 

Prezrite si náš výber laserových tlačiarní

Bezdrôtová tlačiareň vám umožňuje pripojenie zo zariadení, ako sú notebooky, smartfóny alebo tablety, bez potreby pevného pripojenia. Vďaka nej môžete odosielať dokumenty na tlač z akéhokoľvek zariadenia pripojeného k tlačiarni, nech ste kdekoľvek.

Zobraziť bezdrôtové tlačiarne