Aplikácia mobilnej tlače Brother na telefóne s čiernou tlačiarňou Brother na stole v pozadí.

Tlač z telefónu alebo tabletu | Brother

Tlač z mobilného telefónu môže zjednodušiť tlačové úlohy. Vďaka certifikovanej aplikácii od výrobcu tlačiarne môžete tlačiť zo smartfónov iPhone, Android, zariadenia iPad alebo tabletu. K dispozícii sú však aj ďalšie možnosti, napríklad pluginy.

Existuje aplikácia na tlač z mobilného telefónu? 

Mobilné aplikácie pre iOS a Android sú zvyčajne zadarmo a sú k dispozícii na stiahnutie z App Store alebo Google Play. Uistite sa, že sťahujete aplikáciu podporujúcu váš konkrétny model tlačiarne. Po nainštalovaní aplikácie do smartfónu alebo tabletu sú tlačiarne v rovnakej sieti zvyčajne okamžite rozpoznané. Následne môžete tlačiť súbory z mobilných zariadení ihneď.

Vyhľadajte súbor alebo fotografiu, ktoré chcete vytlačiť zo smartfónu či tabletu, a zdieľajte ich s aplikáciou na tlač vo vašom zariadení. Zvyčajne sú v aplikácii k dispozícii rôzne možnosti ako počet požadovaných výtlačkov, farebná alebo čiernobiela tlač, jednostranná alebo obojstranná tlač, či možnosť tlače na fotopapier, rovnako ako na počítači alebo notebooku. 

Spoločnosť Brother ponúka bezplatné mobilné aplikácie na tlač rôznych súborov, vrátane PDF, fotografií, Microsoft Word a Excel, ako aj e-mailov zo smartfónov alebo tabletov priamo do atramentovej alebo laserovej tlačiarne Brother.

Čo je možné tlačiť pomocou mobilných aplikácií?

 • PDF, Word, Excel, PowerPoint a textové dokumenty - zo zoznamu súborov dokumentov alebo stiahnutí, či iných aplikácií, ako napríklad Google Drive alebo iCloud. 
 • Fotografie - priamo z aplikácie, z fotoalbumu alebo z aplikácií sociálnych médií a WhatsAppu.
 • Webové stránky – tlač webových stránok priamo z rôznych internetových prehliadačov.
 • Zo schránky - tlač údajov, fotografií, textu a vybraných častí webových stránok skopírovaných do schránky z iných aplikácií.

Čo sa dá a nedá tlačiť, závisí od aplikácie na tlač výrobcu tlačiarne, nakoľko nie všetky aplikácie majú všetky možnosti tlače uvedené vyššie.

Je možné skenovať dokumenty do mobilného telefónu alebo tabletu? 

Ak máte multifunkčnú tlačiareň, napríklad tlačiareň typu všetko v jednom s funkciou skenovania, môžete dokumenty do smartfónu alebo tabletu aj skenovať. 

Spustite aplikáciu výrobcu a vyberte možnosť Skenovať. Po naskenovaní dokumentu pomocou tlačiarne typu všetko v jednom sa dokument zobrazí na vašom smartfóne. Snímku môžete následne otočiť, orezať a upraviť. 

Ďalej máte niekoľko možností: Uložiť naskenovaný súbor do telefónu alebo tabletu, poslať ho e-mailom vo formáte JPEG alebo PDF, alebo ho uložiť do cloudu, ako napríklad iCloud, Dropbox alebo Google Drive. 
Skenovanie dokumentov nepodporujú všetky aplikácie, preto si overte či výrobca vašej tlačiarne túto funkciu v aplikácii ponúka. 

Spoločnosť Brother ponúka širokú škálu tlačiarní a multifunkčných zariadení, ako pre domácnosti, tak aj kancelárie, vhodných na tlač zo smartfónov a tabletov a skenovanie do nich. Naviac môžu tieto možnosti tlače využívať aj návštevníci, zamestnanci alebo rodina, ktorí sú pripojení na Wi-Fi sieť. 

Pluginy a riešenia pre tlač z vášho mobilného telefónu

Okrem aplikácií od výrobcov tlačiarní existujú aj ďalšie možnosti tlače súborov z mobilných zariadení, ako sú smartfóny alebo tablety. Ide o všeobecné pluginy, ktoré nainštaloval na mobilných zariadeniach už samotný výrobca alebo je možné si ich stiahnuť samostatne. Výhodou týchto pluginov je, že sú na rozdiel od aplikácií výrobcov tlačiarní, kompatibilné s rôznymi značkami tlačiarní. Nevýhodou je, že často ponúkajú len štandardné možnosti tlače a žiadne ďalšie možnosti, ako napríklad výber farebnej alebo čiernobielej tlače či obojstranná tlač. Taktiež nepodporujú funkciu skenovania.

Toto sú najobľúbenejšie pluginy a riešenia pre tlač zo smartfónu alebo tabletu:

Apple AirPrint
S Apple AirPrint môžete jednoducho tlačiť z Apple iPhone a tlačiarne, ktorá podporuje funkciu AirPrint. Aplikácia umožňuje jednoduchú tlač e-mailov, fotografií, webových stránok a dokumentov, nakoľko ide o inštaláciu bez softvéru. AirPrint je zabudovaný vo väčšine mobilných zariadení so systémom iOS, ako iPhone a iPad.

 

Mopria Print Service
Tlačte priamo zo zariadenia so systémom Android na tlačiareň, ktorá podporuje službu Mopria. Pripojte sa k tlačiarni rýchlo pomocou Wi-Fi a tlačte e-maily a iné dokumenty. Stiahnite a nainštalujte si plugin služby Mopria Print Service z obchodu Play Store a môžete tlačiť z vášho smartfónu alebo tabletu.

 

Cortado
Cortado umožňuje tlač do kompatibilnej tlačiarne Brother pripojenej k vášmu smartfónu alebo tabletu cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Cortado Cloud Printing je k dispozícii pre zariadenia Apple, Android a BlackBerry. Môžete tlačiť rôzne formáty súborov, ako napríklad HTML e-maily, Excel, PDF a PowerPoint súbory, bez nutnosti inštalácie príslušnej aplikácie.

 

NFC (Near Field Communication)
NFC je nová technológia, ktorá umožňuje transakcie, výmenu údajov a bezdrôtové pripojenie medzi dvoma zariadeniami blízko seba. Pomocou technológie NFC môžete jednoducho vytvoriť bezdrôtové pripojenie podržaním mobilného zariadenia s technológiou NFC pred tlačiarňou s funkciou NFC. Potom môžete tlačiť priamo z mobilného zariadenia a skenovať do neho.

 

Wi-Fi Direct
Tlačiarne, ktoré podporujú funkciu Wi-Fi Direct, sa vedia pripojiť priamo k smartfónu alebo tabletu bez nutnosti použitia routra či hotspotu. Môžete tlačiť priamo z mobilných zariadení alebo skenovať do nich. Vďaka funkcii Wi-Fi Direct je tlač e-mailov, fotografií, webových stránok a dokumentov hračkou. Nie je potrebné sťahovať softvér, inštalovať ovládače ani pripájať káble. 

 

Brother aplikácie pre tlačiarne
Spoločnosť Brother má niekoľko aplikácií na tlač súborov zo smartfónov a tabletov so systémom Android a iOS. Tieto aplikácie tiež poskytujú rozšírené možnosti, ktoré štandardné pluginy a služby pre tlač nemajú. Ide napríklad o farebnú alebo čiernobielu tlač, tlač na fotopapier a jednostrannú alebo obojstrannú tlač. Naviac, umožňujú skenovanie súborov priamo z tlačiarne Brother do mobilných zariadení, ako súsmartfóny a tablety iPhone, iPad alebo Android.

 

Aplikácia Brother iPrint&Scan
Brother iPrint&Scan je bezplatná aplikácia, ktorá vám umožňuje tlačiť súbory z iPhonu, iPadu alebo akéhokoľvek smartfónu a tabletu vybaveného operačným systémom Android ako aj skenovať do ich. Všetko čo potrebujete, je Wi-Fi a tlačiareň Brother alebo tlačiareň typu všetko v jednom, ktorá aplikáciu podporuje. Aplikácia sa ľahko inštaluje aj používa. Akonáhle ju nainštalujete, vyhľadá v sieti podporované tlačiarne, nech môžete požadované súbory tlačiť kedykoľvek.

 • Ide o jednoduchý a rýchly spôsob tlače fotografií, webových stránok a dokumentov (PDF, Word, Excel, PowerPoint, textové dokumenty).
 • Tlačte dokumenty a fotografie priamo z cloudovej služby, ako napríklad: Dropbox, OneDrive, Evernote.
 • Ukladajte naskenované dokumenty do vášho mobilného zariadenia so systémom Android alebo ich pošlite e-mailom (PDF, JPEG).
 • Použitie bez nutnosti počítača, notebooku alebo ovládača.

 

Aplikácia Brother Mobile Connect
Brother Mobile Connect je bezplatná aplikácia, ktorá okrem tlače a skenovania súborov do a z mobilných zariadení, tiež umožňuje sledovať hladinu atramentu a tonera vo vašej tlačiarni a jednoducho si objednať správne kazety. Aplikácia funguje cez Wi-Fi a je k dispozícii pre iPhone, iPad a Android smartfóny alebo tablety.

 • Tlač dokumentov, fotografií a webových stránok (PDF, Word, Excel, PowerPoint, textové dokumenty)
 • Skenovanie fotografií a dokumentov priamo do smartfónu alebo tabletu (PDF/JPEG) na tlač, zdieľanie alebo ukladanie.
 • Meňte nastavenia tlačiarne a sledujte úroveň atramentu alebo tonera.
 • Prispôsobte si domovskú obrazovku na rýchly prístup k často používaným funkciám.

 

Plugin služby Brother pre Android
Plugin služby Brother Print Service je špeciálne navrhnutý pre mobilné zariadenia so systémom Android (verzia 5 alebo novšia) a je dostupný na stiahnutie z Google Play. Pomocou pluginu môžete tlačiť zo smartfónu alebo tabletu so systémom Android na tlačiareň Brother prostredníctvom dostupnej siete Wi-Fi, a to len stlačením tlačidla.

Tlač štítkov z mobilných telefónov

Z mobilných zariadení je možné tlačiť aj štítky. K dispozícii je množstvo aplikácií na tlač štítkov zo smartfónov, tabletov alebo špecifických mobilných zariadení, používaných v prostredí maloobchodu, skladov a zdravotníctva. Pomocou týchto aplikácií je tlač štítkov priamo zo smartfónu, tabletu, notebooku alebo iného mobilného zariadenia prostredníctvom bezdrôtovej tlačiarne štítkov Brother veľmi jednoduchá. 
Spoločnosť Brother podporuje aj profesionálne služby v oblasti návrhu a tlače štítkov, ako Bartender a NiceLabel.

Tlač z webových a cloudových služieb a skenovanie do ich

S tlačiarňami a skenermi Brother s funkciou pripojenia na internet je možné pripojiť sa k rôznym webovým a cloudovým službám, ako Google Drive, Dropbox, OneDrive, Evernote a Box, priamo zo zariadenia. Toto pripojenie vám umožňuje priamu tlač z týchto obľúbených služieb a skenovanie do nich bez použitia počítača.

 

Viac o Príručky postupov

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Späť na začiatok