Ruka dvíhajúca modro-bielo-zelený výtlačok z hornej časti bielej tlačiarne Brother

Ako vytlačiť A3 na tlačiarni A4 | Brother

Zmenšenie dokumentov na papier rôznych veľkostí býva zložité

Zmenšenie dokumentov na papier rôznych veľkostí býva zložité. Ako teda postupovať ak máte dokument formátu A3, ktorý potrebujete vytlačiť vo formáte A4?

Úprava mierky dokumentov na tlač v správnej veľkosti bola kedysi zložitá, čo viedlo k plytvaniu materiálu na tlač.

Nakoľko bola tlač dokumentu s inou veľkosťou pre mnohých zamestnancov komplikáciou a spomalila množstvo tlačových úloh, položili sme si otázku: „Existuje jednoduchý spôsob ako nastaviť dokumenty formátu A3 na tlač formátu A4?“

Je možné vytlačiť dokument formátu A3 na papier formátu A4?

Áno, existuje jednoduchý spôsob tlače formátu A3 na formát A4. Mnohé z najnovších profesionálnych tlačiarní vaše dokumenty väčšinou automaticky zmenšia a upravia ich mierku. Zatiaľ čo doteraz bolo potrebné manuálne sa pohrať s nastavením veľkosti dokumentu v súbore Word, PowerPoint alebo im podobnom, a bolo to pomerne zložité, teraz môžete meniť mierku dokumentov priamo na mieste tlače.

Väčšinou dokážu moderné tlačiarne mierku tlačených dokumentov automaticky prispôsobiť podľa vašich požiadaviek. Kde to nie je možné urobiť automaticky, existujú možnosti pre jednoduchú tlač formátu A3 na papier formátu A4.

Ako vytlačiť dokument formátu A3 na formát A4?

Pred odoslaním dokumentov na tlač jednoducho v menu vyberte veľkosť papiera, ktorú chcete tlačiť. Ak zmenšujete dokument z formátu A3 na A4, začiarknite políčko „Zmenšiť nadrozmerné strany“ pred kliknutím na položku „Tlačiť“, nakoľko to dáva pokyn tlačiarni na prenos obsahu na vybranú veľkosť papiera, bez ohľadu na veľkosť pôvodného súboru. Následne je všetko pripravené na tlač.

Rovnako jednoduché je skenovanie a tlač. Pri fyzických dokumentoch formátu A3, ktoré je potrebné vytlačiť na formát A4, máte na vašej profesionálnej tlačiarni Brother k dispozícii možnosti redukcie. Ak používate tlačiareň so skenerom na formát A3 alebo automatickým podávačom dokumentov, máte možnosť upraviť mierku dokumentov na formát A4.

Jednoducho vložte fyzický dokument formátu A3 do tlačiarne a zvoľte počet kópií, ktoré chcete vytlačiť. Pred kopírovaním a tlačou dokumentu prejdite na dotykovej obrazovke tlačiarne na položku „Možnosti“ a zvoľte „Zväčšiť/Zmenšiť“. Tam vyberte možnosť „Zmenšiť“, pričom môžete zvoliť pomer zmenšenia, ktorý požadujete pre tlačovú úlohu. V tomto prípade budete skenovať formát A3 na tlač formátu A4.

Je to také jednoduché. Ak máte dokument formátu A3, ktorý je potrebné nakopírovať v menšej veľkosti, jednoducho ho naskenujte alebo okopírujte pomocou tlačiarne typu všetko v jednom od spoločnosti Brother.

Je možné tlačiť formát A4 ako A3?

Môžete mať rôzne dôvody na úpravu mierky dokumentov formátu A3 na tlač vo formáte A4. Opäť bude potrebné upraviť mierku dokumentu, tentokrát zväčšiť. Najnovší softvér tlače vám preto umožní dokumenty zväčšiť aj zmenšiť, a to presne podľa krokov menovaných vyššie.

Automatická úprava mierky dokumentov je len jedným zo spôsobov, ako vám náš najnovší rad profesionálnych tlačiarní uľahčí život.

Vždy „Sme tu pre vás“, preto vám ponúkame náš nástroj poradcu pre produkty, ktorý vám pomôže nájsť tú správnu tlačiareň pre vás.

Viac o Príručky postupov

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Späť na začiatok