A desk with a Brother printer, laptop, and some stationery against an exposed brick wall and a large green plant on the right. Part of a bright window and a white chair is also visible.

Ako nájsť IP adresu tlačiarne | Brother

Vysvetlíme vám, čo je to IP adresa a ako ju nájsť na Windows alebo Mac počítači.

Čo je IP adresa na tlačiarni?

Adresa internetového protokolu alebo IP tlačiarne je jedinečnou sériou čísel priradených k zariadeniu. Táto séria čísel umožní vašej tlačiarni komunikovať cez sieť. Bez nej nebudete môcť pridať tlačiareň do siete, ktorú budú používať viaceré zariadenia na viacerých miestach.

Tlačiarne Brother sú navrhnuté s ohľadom na jednoduché použitie, pričom mnohé z nich majú bezdrôtové pripojenie, ktoré vám umožňuje pripojiť viacero zariadení bez potreby nastaviť tlačiareň na konkrétnu sieť. Vo väčšine prípadov postačuje pripojiť tlačiareň k Wi-Fi sieti.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť IP adresu vašej tlačiarne. Rozhoduje to, či má vaša tlačiareň displej, a aký je operačný systém počítača, ku ktorému chcete tlačiareň pripojiť.

Ako nájsť IP adresu tlačiarne

Pokiaľ má vaša tlačiareň ethernetový port a displej, je pomerne jednoduché vyhľadať jej IP adresu. Pomocou displeja na navigáciu v ponuke tlačiarne by ste mali nájsť IP adresu v rámci nastavení a informačnej stránky tlačiarne. Ak sa na displeji táto možnosť nezobrazuje alebo tlačiareň displej nemá, je potrebné pripojiť sa k počítaču.

Ako nájsť IP adresu na zariadení so systémom Windows:

  1. Po pripojení tlačiarne cez USB prejdite na ovládací panel v ponuke Štart systému Windows.
  2. Kliknite na „Zobraziť zariadenia a tlačiarne“ v kategórii „Hardvér a zvuk“.
  3. V časti „Tlačiarne a faxy“ si podľa názvu modelu a čísla tlačiarne môžete overiť, či ste vybrali správnu tlačiareň.
  4. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu tlačiarne a z ponuky vyberte položku „Vlastnosti“.
  5. Tam nájdete záložku „Všeobecné“, v ktorej vyhľadáte pole „Lokalizácia“. Čísla, ktoré sú zobrazené napravo od tohto poľa, označujú IP adresu tlačiarne.

Ako nájsť IP adresu na Mac zariadení:

  1. Kliknite na „Systémové preferencie“ na domovskej obrazovke Mac zariadenia.
  2. Kliknite na položku „Tlač a fax“ v novom okne.
  3. Vyhľadajte vašu tlačiareň v položke „Tlačiarne“ a skontrolujte číslo a názov modelu.
  4. Ak je zvolená správna tlačiareň, kliknite na položku „Možnosti a spotrebný materiál“. V novom okne sa zobrazí IP adresa tlačiarne.

Nech na vyhľadanie IP adresy tlačiarne používate akýkoľvek operačný systém, zapíšte si tieto čísla správne. Môžete ich neskôr použiť na konfiguráciu tlačiarne pre spustenie na súkromnej sieti alebo na diagnostiku problémov s pripojením. Hoci je pripojenie pri väčšine moderných tlačiarní jednoduché, vždy je dobré mať IP adresu tlačiarne k dispozícii pre prípad potreby.

Ak hľadáte tlačiareň s bezproblémovým pripojením, využite náš nástroj na výber produktov a nájdite to pravé zariadenie pre vás.

Viac o Príručky postupov

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Späť na začiatok