Špeciálne pásky

Označenie HDMI káblov štítkom typu vlajka

Brother odolné laminované pásky sú dostupné v rôznych veľkostiach, farebných prevedeniach a materiáloch pre každú aplikáciu. Niekoľko príkladov nižšie:

  • Štandardné laminované - bežná lepacia vrstva
  • Silne priľnavé pre drsné a nerovné povrchy
  • Flexibilné ID pásky pre značenie kabeláže
  • Fluorescenčné pásky pre výstražné značenie
  • Blombovacia páska pre bezpečnostné značenie

Zobraziť Špeciálne Pásky

Brother laminované pásky

Výber správnej pásky

Uistite sa, že je štítok viditeľný a zostane pripevnený k podkladu, a to výberom správnej pásky Brother TZe.
Od fluorescenčných pások pre bezpečnostné a výstražné značenie, cez silne priľnavé pásky pre pripevnenie na drsné povrchy a iné špeciálne pásky zaistíte trvácne a odolné značenie kdekoľvek. Video Vám ukáže sortiment pások a ich ideálne využitie.

Kúpiť pásky

Ikony odolnosti štítkov TZe

Spoločnosť Brother vyvinula svoju technológiu odolnej vrstvenej etikety už v roku 1988. Odvtedy čase nespočetné množstvo zákazníkov dôveruje tejto technológii značenia. Keďže tlačený text je chránený priezračnou plastovou vrstvou, môžete si byť istí, že štítky prejdú skúškou času bez ohľadu na to, kde sú umiestnené.

Prečítajte si nižšie a stiahnite si leták s technickými informáciami o páskach, ktorý zobrazuje ďalšie podrobnosti o našich štítkoch a vykonaných testoch.

Stiahnuť (PDF, 2.6MB)

 

Na rozdiel od bežných štítkov naša technológia laminovaných pások zaisťuje, že vrstva extra číreho polyetylénového laminátu chráni tlačený text. Výsledkom je prakticky nezničiteľný štítok, ktorý dokáže odolávať aj najtvrdším podmienkam.

Štítky boli testované v extrémnych podmienkach. Výsledky dokazujú, že laminované štítky Brother P-touch prekonávajú konkurenčné nelaminované štítky, zostanú čitateľné a prilepené. S Brother technológiu laminovania budete presvedčený o profesionálnej kvalite a trvácnom riešení značenia.

Odolnosť voči oderu - postup testovania

Brother TZe pásky pásky odolávajú silnému oderu bez straty čitateľnosti textu.

1 kg brúsiace zariadenie prešlo po laminovaných TZe štítkoch a nelaminovaných štítkoch od konkurenčných značiek.
Po 50 prechodoch tam a späť bol text na Brother TZe štítku bez poškodenia, pričom prišlo len k miernemu poškriabaniu na povrchu. U konkurenčného štítka prišlo k viditeľnému poškodeniu textu a povrchu.

Odolnosť voči teplotám - postup testovania

Testovanie ukázalo, že TZe laminovaný štítok ostane neporušený počas procesu skúšok, a to v prostredí od -80°C do +150°C.

  Brother laminované štítky boli nalepené na oceľovú platňu pri izbovej teplote. Následne boli zahrievané a chladené po určitú dobu. Po 72 hodinách pri  -80°C nebola zaznamenaná žiadna zmena v priľnavosti pásky a zmene farby. Po 2 hodinách vystaveniu +150°C nastala mierna zmena farebnosti pásky, ale text ostal bez akejkoľvek zmeny, jasne čitateľný.
Odolnosť voči vyblednutiu - postup testovania

Brother laminované pásky boli navrhnuté pre trvalé značenie kdekoľvek, vo vonkajších či vnútorných priestoroch.

Rôzne farebné laminované štítky TZe boli nalepené na oceľové platne a vystavené simulovanému vonkajšiemu UV žiareniu po dobu 12 mesiacov, pričom boli pozorované menšie zmeny vo farebnosti pások (v súlade s JIS K7350-2/ISO 4892-2). Tlačený text na všetkých vzorkách ostal bezo zmien a perfektne čitateľný. Červené, žlté a fluorescenčné pásky vykazovali mierne vyblednutie podkladovej farby. Ostatné vzorky vykazovali len minimálne odchýlky od pôvodnej farby alebo žiadne zmeny.

Odolnosť voči chemikáliám - postup testovania

Chemické testy boli robené na Brother laminovaných páskach a páskach konkurenčných výrobcov.

Testy boli uskutočnené v 2 stupňoch:
  1 - Ponorenie do chemikálie
  2 - Potretie chemikáliou

Testované pásky boli nalepené na sklenené platničky a následne ponorené na 2 hodiny do rôznych chemikálií. Pri Brother páskach nedošlo ku žiadne zmene a ostali pevne prilepené na podklad. V prípadne určitých chemikálií došlo k miernemu odlepeniu laminovanej vsrtvy od podkladu, ale v prípade pretretia pásky rovnakou chemikáliou nedošlo ku žiadnej zmene či poškodeniu. V praxi to znamená, že ak sa náhodou chemikália vyleje na tlačený štítok. stačí handričkou danú tekutinu čo najskôr odstrániť a značenie ostatne bez poškodenia.

Ďalším krokom pri testovaní bolo nalepenie pások na sklenené platničky. Cez každú prešlo 500 g závažie s tkaninou napustenou chemikáliou 20 krát. Kvalita laminovaných štítkov Brother nebola ovplyvnená, na rozdiel od konkurenčných nelaminovaných štítkoch.

Odolnosť voči vode - postup testovania

Brother laminované štítky sú extrémne odolné voči pôsobeniu vody pod dlhú dobu.

Testovanie bolo robené v 2 krokoch:
1 - Ponorenie do vody
2 - Potieranie vodov

Testované pásky boli najprv prilepené na sklenené platne a následne ponorené do vody na 2 hodiny. Nenastala žiadna zmena v kvalite tlače a štítky ostali pevne prilepené na podklade.

Ďalším krokom boli prilepenie pások na sklenený podklad, pričom 500 g závažie s tkaninou napusteniu vodou prešlo štítky 20 krát. Kvalita tlače laminovaných pások Brother zostala neporušená.

Objavte výhody správneho značania pre správu majetku