Genuine Brother TN-3380TWIN High Yield Toner Cartridge Twin Pack – Black

The Brother TN-3380TWIN Black Toner Cartridge Twin Pack. Each cartridge prints 8,000 pages.

Each cartridge prints 8,000 pages in accordance with ISO/IEC19752

High quality genuine Brother cartridges

Prevents waste to save you paper, time and money

Detaily produktu

TN3380TWIN

Key Features

  • Each cartridge prints 8,000 pages in accordance with ISO/IEC19752
  • High quality genuine Brother cartridges
  • Prevents waste to save you paper, time and money

Popis

Designed to last much longer than a standard cartridge, the high yield ink refill cartridges in this genuine TN-3380TWIN Twin Pack go further without any loss of quality. Buy this TN-3380TWIN Twin Pack and you can replenish your toner and also have a replacement cartridge on hand for next time.

Viac o tomto produkte...

Other Toners

This TN-3380TWIN Toner Cartridge Twin Pack contains two TN-3380 in Black that have been expertly designed to work seamlessly with your Brother printer, providing you with highest quality results, time after time.

Though using cheaper, non-branded cartridges might save you money in the short-term, they’re not as compatible with your machine. It’s possible that using these often-inferior products could cause printing problems and even damage your printer – so why take the risk?

By choosing this genuine TN-3380TWIN Toner Cartridge Twin Pack, you’ll ensure that your printer continues to perform at its very best and also that any warranty you hold remains valid, providing you with extra peace of mind all round.

Recycling

Pracujeme s Vami pre lepšie životné prostredie

V spoločnosti Brother berieme našu zodpovednosť za životné prostredie vážne. Snažíme sa zapojiť do procesu aj našich zákazníkov, a to prostredníctvom možnosti posielať zdarma použité náplne na recykláciu.

Podieľame sa aj na množstve enviromentálnych programoch po celej Európe. Zamestnanci ako dobrovoľníci sa zapájajú do projektov ochrany  lokálnych parkov a prírodných rezervácií a do opätovného zalesňovania.

V spolupráci s ekologickou organizáciou Cool Earth pomáhame miestnym komunitám a snažíme sa zastaviť likvidáciu dažďových pralesov.

Pre viac informácií a podporu navštívte našu webovú stránku.

Späť na začiatok