1. Domov Brother
  2. Tlačiarne štítkov a bločkov
  3. Tlačiarne štítkov pre elektrikárov

Šesť hlavných dôvodov pre značenie:

Identifikácia

Ponechajte svoju prácu jasne a trvale označenú. Použite štítkovú tlačiareň Brother P-touch na vytvorenie značenia pre: káble a káble, drôty, poistkové skrine, čelné dosky, rozvádzače a spotrebné jednotky.


Je tiež ideálny na: upozornenia a výstražné značky, začiatok a koniec schodov, chráničky, koncovky a množstvo iného.

Môžete tiež vytvoriť štítky, ktoré obsahujú vaše kontaktné údaje (vrátane firemného loga na PT-E550WVP), čím je pre zákazníka jednoduché kontaktovať Vás v budúcnosti.

Značenie káblov

Zjednodušte inštaláciu káblov pripojením trvalého štítka Brother ku každému koncu drôtu. To pomáha zabezpečiť správne pripojenie a minimalizuje čas potrebný na riešenie problémov a zistenie porúch v prípade problémov.

Pomocou originálnych pások Brother v tlačiarni štítkov s technológiou P-touch si môžete byť istí, že štítky, ktoré vytvoríte, budú čitateľné a zostanú prilepené množstvo rokov.

V súlade s normami

Brother P-touch PT-E550WVP, v spojení s mobilnou aplikáciou Cable Label Tool pre zariadenia Apple a Android, umožňuje vytváranie štítkov, ktoré spĺňajú mnohé požiadavky na identifikáciu elektrických predpisov.

Silne priľnavé Brother TZe  pásky spĺňajú normy Underwriters Laboratories UL-969, zmršťovacie pásky (bužírky) Brother HSe spĺňajú štandardy UL-224.

Údržba

Akékoľvek následné návštevy na údržbu alebo testovanie sú uľahčené prostredníctvom jasne označených štítkov, panelov, káblov a drôtov, potrubí a strojov.

Nebezpečenstvo

Zabezpečenie správneho označenia nebezpečenstva je nevyhnutné. P-touch PT-E550WVP s veľkou šírkou pásky až 24 mm vytvára text, ktorý je ľahko čitateľný a pomocou žltej alebo červenej farebnej pásky vytvára značky, ktoré sú dobre viditeľné.

Upozornenia

Tlačte viditeľné všeobecné výstražné značky podľa potreby, kedykoľvek a kdekoľvek. Žlté a oranžové fluoreskujúce štítky sa môžu použiť na varovanie pred možným nebezpečenstvom, vytlačené a okamžite aplikovateľné tam, kde treba.

Brother P-touch tlačiarne štítkov

Ručné tlačiarne štítkov - video

Naše video ručných tlačiarní štítkov Vám predstaví niektoré funkcie a výhody rôznych modelov.

Podrobnejšie informácie o tom, ako vytvoriť štítky s modelom PT-E550WVP, nájdete v sérií videí, týkajcej sa používania tlačiarne. Nájdete tu jednoduché zobrazenie funkcií krok za krokom.

Zistiť viac

Značenie, ktoré spĺňa vysoké štandardy

Ikona Odolnosť TZe štítkov

Spoločnosť Brother vyvinula svoju technológiu odolnej etikety s niekoľkými vrstvami - laminovaného štítka - už v roku 1988. A od vtedy si získala dôveru nespočetného množstva zákazníkov, ktorí potrebovali naplniť svoje požiadavky na označovanie. Keďže tlačený text na štítku je chránený plastovou vrstvou, môžete si byť istí, že Vaše štítky odolajú skúške času, bez ohľadu na to, kde sú umiestnené.

Prečítajte si nižšie a stiahnite si leták s technickými informáciami o páskach, ktorý zobrazuje ďalšie podrobnosti o našich štítkoch a vykonaných testoch.

Stiahnuť (PDF, 2.6MB)

Na rozdiel od bežných štítkov, naša technológia laminovaných pások zaisťuje, že vrstva extra-číreho polyetylénového laminátu chráni tlačený text. Výsledkom je prakticky nezničiteľný štítok, ktorý dokáže odolávať aj najtvrdším podmienkam.

Sme si istí trvácnosťou našich štítkov, pretože sme ich otestovali v extrémnych podmienkach a výsledky dokazujú, že laminované štítky Brother P-touch prekonávajú konkurenčné nelaminované štítky, zostanú čitateľné a prilepené. Môžete si byť istý profesionálnym výstupom pre akúkoľvek aplikáciu.

Postup skúšky

Technológia laminovaných štítkov zaisťuje, že naše štítky Brother P-touch odolajú aj ťažkému oderu.

1 kg brúsne zariadenie prešlo cez štítky Brother P-touch a nelaminované konkurenčné štítky. Po prejdení 50 krát znaky pod laminovaným štítkom Brother P-touch neboli vôbec ovplyvnené, laminácia bola len mierne poškriabaná. Tlačený text na konkurenčných nelaminovaných štítkov bol poškodený.

Postup skúšky

Či chcete používať naše štítky v mrazivých podmienkach alebo extrémne teplom prostredí, boli navrhnuté tak, aby vydržali. V skutočnosti výsledky ukazujú, že laminované štítky Brother P-touch odolávajú teplotám od -80 ° C do +150 ° C.

Naše laminované štítky boli pripevnené k platniam z nehrdzavejúcej ocele pri izbovej teplote, potom boli zahrievané a ochladené po určitý čas. Po 72 hodinách pri -80 ° C sa nezaznamenala žiadna znateľná zmena adhéznej alebo farebnej pásky. Po 2 hodinách pri + 150 ° C, aj napriek miernej strate farby, zostal text na štítku úplne neporušený a jasne čitateľný.

Postup skúšky

Kdekoľvek používate laminované štítky P-touch, boli navrhnuté tak, aby zostali jasné a čitateľné ako deň, kedy boli aplikované.

Niekoľko štítkov Brother P-touch v rôznych farbách bolo prilepených k doskám z nehrdzavejúcej ocele a vystavených simulovanému vonkajšiemu UV žiareniu približne 12 mesiacov, aby sa mohli by pozorovať zmeny v základnej farbe pásky (test vyhovujúci JIS K7350-2 / ISO 4892-2). Vytlačený text na všetkých pásoch zostal nezmenený a bol dokonale čitateľný. Červené, žlté a fluorescenčné pásky však ukázali, že niektoré farby podkladu bledli. Ďalšie farby štítkov Brother ukázali malú alebo žiadnu zmenu.

Postup skúšky

Testy pre chemickú odolnosť boli vykonané na laminovaných štítkov Brother a nelaminovaných štítkov od konkurencie.

Testovanie bolo vykonané v dvoch fázach:
Fáza 1 - chemická skúška ponorenia
Fáza 2 - chemická skúška oderu

Pásky boli najprv pripevnené k skleneným držiakom a ponorené do rôznych chemikálií počas 2 hodín. Nezmenila sa kvalita tlače a štítky zostali prilepené k držiakom.
Hoci niektoré štítky, nasiaknuté v určitých chemikáliách, ukázali mierne oddelenie vrstveného filmu, trenie štítkov rovnakými chemikáliami nemalo žiadny vplyv. Takže aj keď sa na značenie s Brother P-touch rozleje chemikália, rýchle utieranie by malo stačiť, aby sa zabránilo akémukoľvek poškodeniu.

Ďalej bola laminovaná páska Brother P-touch pripevnená na niekoľko sklenených platní. Zariadenie s hmotnosťou 500 g a chemicky napustenou handričkou bola prenesená cez každú pásku 20-krát. Kvalita tlače laminovaných štítkov Brother P-touch bola na rozdiel od nelepených štítkov našich konkurentov neovplyvnená

Proces testovania

Brother laminované štítky sú extrémne odolné voči kontaktu a ponoreniu do vody na dlhšiu dobu.

Testovanie bolo vykonané v dvoch fázach:
Fáza 1 - Skúška ponorenia do vody
Fáza 2 - Skúška oderu vodou

Pásky boli najprv pripevnené na sklenené sklíčka a ponorené do vody na 2 hodiny. Nezmenila sa kvalita tlače a štítky zostali pevne prilepené.

Pri druhej skúške bola laminovaná páska Brother P-touch pripevnená na niekoľko sklenených dosiek. So závažím o hmotnosti 500 g a s vodou nanesenou handričkou boli štítky pretreté  20-krát. Kvalita tlače laminovaných štítkov Brother P-touch nebola ovplyvnená.